Moje meno je

Čo keby som sa narodil v inej krajine?

Ako by som vyzeral, keby som vyrastal vo vidieckom prostredí, či v uliciach kozmopolitného veľkomesta?

Čo ak by som bol ovplyvnený inou náboženskou kultúrou?

Aký by som bol, ak by som nenastúpil do toho vlaku a nestretol sa s tým osudovým človekom?

 

Prinášam niekoľko imaginárnych príbehov môjho alter ega.

Sanches
Narodil som sa v jednej z latinskoamerických krajín. Vždy som túžil byť športovcom, najradšej futbalovou hviezdou. Keď som dosiahol vek dvadsať rokov, emigroval som cez hranice do usa. Našťastie úspešne. Bohužiaľ ako imigrant som mal v tejto krajine iba veľmi limitované možnosti. Nakoniec som bol rád, že sa mi podarilo zamestnať v stavebníctve. Mám rád svoju prácu. Je to poctivá práca, staviame a budujeme domovy a kancelárie. Športovej vášne som sa však úplne nevzdal, pravidelne chodievame s kolegami na futbalové zápasy. Myslím si však, že nemožnosť naplniť si svoj sen, aj nemožnosť vrátiť sa legálne naspäť do mojej krajiny ma robí niekedy smutným.

Rotche
Mojím domovom je západná časť európy. Už odmalička som vyhľadával veci, ktoré boli odlišné, či vymedzovali sa istým spôsobom od normálu. Napriek tomu mám rád veci, ktoré obstáli v skúške časom a sú použiteľné aj v súčasnosti. Očarila ma práca s polaroidom, aj práca s koženými materiálmi. Som voľne tvoriaci umelec, ktorý si však stále hľadá spôsoby, ako si zarobiť touto cestou. Inšpirácie zbieram z momentov, ktoré nás obklopujú. Chvíle, ktoré trávime s priateľmi či v prírode, to sú všetko veci, ktoré majú vplyv na moju tvorbu. Dúfam, že sa stanem v budúcnosti rešpektovaným výtvarníkom, a že ma moja tvorba bude napĺňať.

Anabelle
Ako malý som sa vždy hrával s dievčenskými hračkami i s dievčatami. Nikdy mi to nepripadalo iné, zlé, či amorálne. Cítil som to úprimne a nepredstierane. Takisto ako aj to, že som sa chcel cítiť rovnako krásne ako jedna z tých babeniek. Začal som už v tomto veku s maľovaním a prezliekaním sa do ženských šiat. V čase môjho dospievania som si uvedomil, že som žena uväznená v mužskom tele. Moja rodina ma nepodporovala úplne, preto som sa musela od niektorých členov dištancovať. Svoju kariéru som neriešila, a to aj preto, že dnešná spoločnosť nie je zvyknutá na transsexuálov. Dúfam, že sa mi podarí nasporiť si na operáciu, a že budem v živote šťastná.

Giovanni
Pripúšťam, mám rád krásne veci a luxus. Možno je to aj tým, že pochádzam z aristokratickej rodiny a vždy som mal všetko, na čo som si pomyslel. Veľmi si potrpím na svoj výzor, aj na to, čo si dám na seba. Určite to musí byť značkové oblečenie či doplnky. Celkom som si obľúbil ázijskú kultúru a jej zvyky. Po otcovi som prevzal firmu, kde pôsobím v topmanažmente. Keďže moja práca je sedavá, rád cestujem. Precestoval som skoro celý svet a spoznal som veľa žien, no ani jednu takú, s ktorou by som si vedel predstaviť zvyšok života. Človek si v určitom veku uvedomí, že síce môže mať veľa materiálnych vecí, ale jedna elementárna mu bude vždy chýbať, a tou je milujúca partnerka.

Peter
Vyrastal som v chudobných pomeroch v malej dedinke. Nemali sme veľa, ale mama a otec sa vždy snažili o to, aby bolo o nás postarané. V našej dedinke sme mali veľmi silnú komunitu ľudí iných etnických skupín. Jedného dňa sa otec vracal z miestnej krčmy, no domov už neprišiel. Našli sme ho na druhý deň dobitého v jarku. Po týždni v nemocnici ťažkým zraneniam podľahol. Neskôr sme sa dozvedeli, že ho okradli a dobili práve občania z miestnej minority. Táto životná skúsenosť ma veľmi poznačila. Asi aj preto som nastúpil do vojenskej služby, lebo mám rád čistotu a poriadok. Myslím, že ľudia, ktorí nepracujú či neprinášajú do spoločnosti žiaden osoh, do nej ani nepatria. Pretože moje názory sa niekomu nepáčili, musel som svoju kariéru v obrane našich občanov skončiť. Ako bývalý vojak, ktorý nemá ani pevné zdravie, som si našiel už iba prácu nočného upratovača. Moje krehké zdravie sa touto prácou ešte viac zhoršilo. V budúcnosti dúfam, že si opäť nájdem správnu cestu a správne sa zaradím do spoločnosti. Dúfam, že ľudia pochopia moje posolstvo a podporia ma.

Share Project :

  • Categories:
  • Share Project :